Sektörlere Göre Şablon Çeşitleri

Site Yapıcı şablonlarını sipariş ettikten sonra yukarıda listelenen 200 şablondan herhangi birini sektöre bağlı kalmaksızın seçebilirsiniz. Şablon seçimi yaparken sadece başlık ve alt kısım renklerini göz önünde bulundurmanız yeterli. Her ne kadar bu kısımlar da değiştirilse de çok fazla renk seçeneği bulunduğundan buna gerek yoktur. Yalnızca menü vurgulama rengini logo ile aynı yapmanız yeterli olacaktır. Sürükle bırak teknolojisiyle çalışan site yapıcı yardımıyla hazır site şablonlarını düzenleyerek isteyen herkes kod bilmesine gerek olmadan kendi web sitesini yaparak kısa sürede yayına verebilir.

Yıllık 825 TL

Öne Çıkan Özelikler

Tasarım ve Yapı

Hazır site şablonları, genellikle estetik açıdan çekici bir tasarıma sahiptir ve bir web sitesinin temel yapısını içerir. Menüler, başlık alanları, altbilgiler, sayfa düzenleri ve diğer temel bileşenler bu şablonlarda genellikle hazır bulunur.

Özelleştirme İmkanı

Hazır site şablonları, kullanıcıların resim, video, açıklama gibi kendi içeriklerini ve marka kimliklerini yansıtmak için özelleştirmelere imkan vermektedir. Renk şemaları, yazı tipleri, resimler ve metinler gibi birçok özellik değiştirilebilir.

Foksiyonellik

Sitenhazır hazır site şablonlarında özel bazı fonksiyonlar bulunmaktadır. Sitenizde olması gereken bir çok bileşen entegre olarak bulunmaktadır. Örneğin web sitenize galeri, başlık kısmına özel banner, video veya ve yazı ekleyebilirsiniz.

Mobil Uyumlu

Hazır site şablonları responsize olarak tasarlanmıştır, sadece cep telefonu değil ziyaretçinin ekranı hangi boyutta olursa olsun iyi görünmesi ve çalışması için optimize edilmiştir. Bu, siteye farklı cihazlarda kolayca erişebilmeyi sağlar.

Seo Dostu

Firmamız tarafından sunulan hazır site şablonları, arama motoru optimizasyonunu (SEO) desteklemek için uygun yapıya sahiptir. Özellikle temiz kodlama yapısı sayesinde oldukça hızlıdır ve web sitenizin aramalarda yükselmesine yardımcı olur.

Güvenlik

Sitenhazır hazır site şablonlarında eklenti kullanılmadığı için dışarıdan güvenlik açığı oluşturabilecek herhangi bir kod eklenmez. Ayrıca eklentilerin versiyon farkından oluşan güncelleme sorunu da görülmez ve sitede çökme yaşanmaz.

Sık Sorulan Sorular

Hazır site şablonları ne işe yarar

Hazır site şablonları sayesinde bilgisayardan anlayan herkes çok rahat bir şekilde profesyonel görünümlü web siteleri yapabilir. Web sitesi dendiğinde iki şey akla gelir: tasarım ve içerik. Tasarımdan maksat sitenin genel görüntüsü, renk uyumu, içeriğin yerleşimi vs. gibi konulardır. Hazır web sitelerinde her şeyin yeri önceden ayarlanmıştır. Site başlığı, logonun büyüklüğü ve konumu, menü rengi ve açılma şekli, slayt, resim galerisi, videolar vs. hazır site kodlarına göre yerleşir. Çoğu hazır site şablonunda arkaplan resmi veya rengi de önceden belirlenmiştir. Hazır web siteleri yönetim paneli sayesinde kullanıcı tarafından rahatlıkla kullanılır, yayınlanır ve güncellenir.

Şablonları değiştirmek mümkün mü?
Evet kesinlikle değiştirilebilir. Piyasada bulunan hazır site şablonlarının bir çoğu değiştirilemez şablonlardır. Yani bunun anlamı şablon kurulduktan sonra bir daha tasarım değiştirilemez ve o şekilde uzun süre kalır. Değiştirilmek istendiğinde siteyi yeniden yapmak gerekir. Bunun nedeni veri tabanının şablondan şablona değişiyor olmasıdır. Firmamız tarafından geliştirilen ve kolay site şablonlarına göre gayet gelişmiş bir hazır site yazılımı olan Smart Site sayesinde tek bir tıkla şablon değiştirmek mümkün hale gelmiştir. Üstelik şablonu değiştirdiğinizde sitenin içeriği asla etkilenmez.
Şablonlara kod eklenebilir mi?

Ancak kullanıcı izin verilenlerin dışında tasarımı değiştiremez, üzerinde oynama yapamaz. Eğer hazır site şablonu açık kaynak kodlu ise ve kullanıcı hazır site kodlarına ulaşabiliyorsa, yani hosting paneline ftp erişimi varsa CSS bilmesi halinde kodları değiştirip hazır sitenin görüntüsünü değiştirebilir.

Şablonlar SEO çalışmasına uygun mu?

Evet hazır site şablonları SEO uyumludur. Hazır site şablonları ile sitenin tasarım kısmını halletmek mümkün olsa da içeriği ayarlamak o kadar basit bir iş değildir. Evet bir web sitesinin tasarımı önemlidir, ancak içerik tasarımdan çok daha önemlidir. Çünkü bir web sitesinin Google’da 1.sayfaya, hatta 1.sıraya çıkmasını sağlayan şey sitenin içeriğidir. Özellikle arama motoru optimizasyonu (SEO) uyumlu kurulmuş bir web sitesinin Google’da 1.sayfaya çıkması ve üst sıralara yükselmesi çok daha kolay olacaktır.

Ancak SEO işi uzmanlık isteyen bir iştir. Eğer amacınız göstermelik bir web sitesinden ziyade kurumsal bir tasarıma sahip ve firma imajını yukarılara taşıyacak, firmanın müşteri potansiyelini arttıracak bir web sitesi kurmak isteniyorsa, o zaman bir web tasarım uzmanından yardım almak akıllıca olacaktır. Horizon Web Dizayn profesyonel web tasarım hizmetiyle daima yanınızda olacaktır.

Hazır Site Şablonlarının Avantajları

Hazır site şablonları ile web sitesinizi kendiniz yapın, %90 tasarruf edin.

Hazır site şablonları ile web sitenizi kendiniz yapmanız halinde bir çok avantajı vardır. Öncelikle başkasına yaptırmaya göre web tasarım maliyetlerinde % 90’lara varan oranda tasarruf edebilirsiniz. Ancak bunun yanı sıra sitenizde güncelleme yapmak istediğinizde bunu hemen anında gerçekleştirebilirsiniz.