HAZIR WEB SİTESİ

Neden Hazır Web Sitesi?

Günümüzde internetin önemi giderek artarken birçok firma, rekabet gücünü kaybetmemek için internette var olmanın önemini kavramış durumda. Peki, bir web sitesi kurmanın en hızlı ve ekonomik yolu nedir? Sitenhazir.com, “hazır web sitesi” hizmeti ile bu sorunun cevabını veriyor. Hazır site önceden tasarladığımız ve geliştirdiğimiz web site şablonlarından birini seçerek, firmanız için hızlı ve kolay bir şekilde profesyonel bir web sitesi yapmanızı sağlar. SitenHazir.com sunucularında kurulu bulunan hazır site yazılımı kullanıcı dostu ara yüzü ve zengin şablon seçenekleri ile hem zaman tasarrufu sağlar hem de bütçenizi korur. Hazır site şablonları SEO uyumlu olduğundan Google ve diğer arama motorlarında daha üst sıralarda yer alabilmenin pek çok yollarından birini yerine getirmektedir. Mobil cihaz kullanımının artmasıyla, mobil uyumlu web siteleri büyük önem kazanmıştır. Firmamızca sunulan hazır web sitesi şablonları kullanıcı dostu bir yönetim paneli ile birlikte sunulduğundan bu panel sayesinde, web sitenizin içeriğini ve tasarımını kolayca yönetebilir, güncelleyebilir ve geliştirebilirsiniz. Kolay hazır web sitesi şablonları, işletmenizin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir. Şablonları seçerken, işletmenizin sektörüne, hedef kitlesine ve kurumsal kimliğine uygun bir tasarım seçebilir ve bu tasarımı kendi markanıza uygun hale getirebilirsiniz. Bütün web hosting paketlerimizde kod bilmenize gerek kalmadan sürükle bırak teknolojisiyle 5 dakikada sitenizi yayınlamanızı ve istediğiniz şekilde güncelleme yapmanızı sağlayacak sunucuya entegre hazır site yazılımı bulunmaktadır. İlk defa web sitesi yapmaya başlıyor olsanız da bozulma korkusu yaşamadan web sitenizde çalışma yapabilirsiniz. Olası bozulma durumunda gecikmeden destek ekibimize bildirmeniz halinde yedekten yükleme yapılarak eski haline getirilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Hazır web sitesi nedir?

İnternetin icadından çok sonraki yıllarda başlayan firmalar veya kişiler için web sitesi yapma herkes için kolay değildi. Çünkü ilk yıllarda sıradan bir web sitesi yapabilmek için html  ve CSS kodlarını bilmek gerekiyordu, bu da herkes için mümkün değildi. Doksanlı yıllarda PHP ve ASP gibi dillerin yardımıyla dinamik ve çok daha işlevsel web siteleri yapılır hale geldi, ancak bu durum kodlama bilmeyen kişiler için web sitesi yapmayı daha zor hale getirdi. Ancak 2000’li yıllardan itibaren CMS adı verilen ve kod bilmeye gerek kalmadan web sitesi yapmayı sağlayan web tabanlı yazılımlar çıkmaya başladı ve web sitesi yapmayı herkes için daha kolay hale getirdi. İşte Sitenhazır Hazır Web Sitesi yazılımı bunlardan biri ve gerçekten çok kolay bir şekilde web sitesi yapmayı sağlıyor.

Hazır web sitesi nasıl yapılıyor?
rv icon Size vereceğimiz şifre ile Türkçe panele (cPanel) girip solda gördüğünüz simgeye tıklayarak hazır web sitesi yazılımını açın ve ilk projenize herhangi bir isim vererek devam edin. Hazır web sitesi yazılımı panelde entegre olarak bulunmaktadır, herhangi bir kurulum gerektirmez. Ancak biz şifreyi size vermeden önce size hazır site ile bedava verdiğimiz web hosting alanında optimizasyon yaparak siteyi uygun hale getiriyoruz.

1-Şablon Seç

Hazır site yazılımında önceden hazırlanmış ve sektörlere göre filtrelenmiş 200’den  fazla hazır web sitesi  şablonu bulunmaktadır. İlk yapmanız gereken bunlardan herhangi birini seçmektir, daha sonra bu şablonu değiştirebilirsiniz.

2-Site Tasarımı

Tasarım kısmında her sayfada aynı olan başlık, navigasyon, içerik, alt bölüm ve Google analitics gibi izleme kodu ile özel CSS kodlarının girileceği kısımlar düzenlenmektedir

3-Sayfalar

Bu kısımda sitenizde bulunmasını istediğiniz sayfaları oluşturabilir, her sayfanın içeriğini düzenleyebilirsiniz. Hazır web sitesi sihirbazında sayfalarınızı kolayca oluşturmanızı sağlayacak hazır bölüm ve modüller bulunmaktadır. Sürükle bırak tekniğiyle istediğiniz bölümü yan taraftan sürükleyip sayfa içeriğine bırakabilirsiniz. Bir sayfada bulunması gereken resim, video, metin, iletişim formu, galeri vb. gibi her şeyi site yapıcı programda bulabilirsiniz.

4-Yayınla

Sayfanızı yayınlamak için yapmanız gereken üst kısımda bulunan Yayınla butonuna tıklamaktır. Sayfayı yayınlarken http veya https seçimi yapabiliriniz veya alt klasörde yayınlayabilirsiniz, otomatik olarak oluşturacaktır.

Kaç tane site yapabilirim?
Hazır web sitesi ile dilediğiniz kadar proje yapabilir, ana klasörde veya alt klasörde yayınlayabilirsiniz. Yaptığınız projeyi yedekleyip bilgisayarınıza indirip tekrar yükleyerek içeriğiniz değişmeden ve yayındaki siteye dokunmadan farklı bir site yapıp yayına verebilirsiniz.
Hazır site şablonunu değiştirdiğimde içerik değişir mi?
Hayır. Şablon değiştirmek için şablonlar kısmından beğendiğinizi seçmeniz ve seç butonuna tıklamanız yeterlidir. Şablon otomatik değişir ama sayfa içerikleri niz aynı kalır, sadece renkler vs değişir. Ancak tasarım değiştiği için başlık ve alt kısım bilgilerini yeniden girmeniz gerekecektir.
Hazır web sitesi şablonları mobil uyumlu mu?
Evet hazır web sitesi şablonları responsive, yani mobil uyumludur. Sadece cep telefonu değil internete girilen cihaz ne olursa olsun otomatik olarak kullanıcının ekranına uyum sağlar.
Hazır web sitesi şablonları SEO için uygun mu?
Kesinlikle evet. Şablonların temiz kod yapısı kullanıcı dostudur ve hızlı bir deneyim sunar. Her sayfaya ayrı ayrı SEO bilgilerini girerek sayfanızın Google aramalarında en üstte olmasını sağlayabilirsiniz.
Dil desteği var mı?
Evet. Dünyada en çok kullanılan 60 kadar dili desteklemektedir.
SSL desteği var mı?
Evet. Hazır web sitesini barındıran hosting paketinde ücretsiz SSL desteği bulunmaktadır. Sitenizi https olarak yayınlayabilirsiniz.
Siteme kod ekleyebilir miyim?
Evet. Kodlama bilginiz varsa tasarım kısmından tüm siteyi etkileyecek kodlar ekleyebileceğiniz gibi, her sayfaya için de kod eklemek münkündür.
Sitemin her tarafını değiştirebilir miyim?
Kesinlikle evet. Sitenin tamamını değiştirme imkanınız vardır. Seçtiğiniz şablonun menü rengi de değişebilmektedir ancak çok fazla renk seçeneği olduğu için buna gerek yoktur. Tasarım kısmından sektöre bağlı kamlaksızın herhangi bir şablonu seçip kullanabilirsiniz. Ancak kod bilginize bağlı olarak eğer menü rengini logo renginizle birebir aynı yapacaksanız bu durumda isterseniz menü arka planını veya hover rengini logoyla eşitleyebilirsiniz.
Hazır web sitesi şablonları sosyal medya ile entegre edilebiliyor mu?
Evet sosyal medya hesaplarınızı web sitenizin alt kısmına ekleyebilirsiniz.
Hazır web sitesi ne kadar güvenli?
Sunucumuz gerekli güvenlik yazılımları ile saldırılara karşı korunmaktadır. Şu ana kadar hazır web sitesi kurulan web sitelerinde herhangi bir saldırı durumu olmamıştır. cPanel şifresi ile girildiği için bu şifreyi kırmak çok zordur ve %100 güvenlidir ve bu şifre sadece tarafımızdan değiştirilmekte kullanıcıya bırakılmamaktadır. Bu yüzden de oltalama yoluyla şifre kırılması imkansızdır. Ancak gerçekçi olalım üst düzey bir hacker için güvenlik diye bir şey yoktur. Eğer sizin web sitenizi hedef aldıysa ve kafaya koyduysa mutlaka sitenize ulaşıp bozulmasına sebep olabilir. Bu tip durumlara karşı sunucumuz her gün yedeklenmektedir ve olası bozukma durumunda yedekten yüklenmektedir.
Hazır web sitesi kullanmanın avantajları nelerdir?
Pek çok avantajı vardır ama en önemlisi ekonomik olmasıdır. Çünkü sizi tasarım ücreti ödemekten kurtarır. Eğer internette varlık oluşturma düşünceniz varsa başkasına bağımlı olmamalı, kendiniz web sitesi yapmayı öğrenmelisiniz. Çünkü web sitesi dinamiktir, her gün olmasa da sık sık güncellenmeli, tasarımı değiştirilmeli, yeni içerikler eklenmeli ve site canlı tutulmalıdır. Böylece müşterileriniz sizinle daha fazla etkileşime girecek ve sanal alemdeki ciddiyetiniz ortaya çıkacaktır. Ancak bütün bu işleri siz yapamıyorsanız her güncellemede bir profesyonele para ödemek zorunda kalırsınız ve bazen para verseniz de sizin istediğiniz gibi olmayablir. Hem daha sık güncelleme, hem de kendi zevkinize göre olması için bu işi siz yapmalısınız. Hazır web sitesi ile bunu yapmak çok kolaydır. Yardım videoları size bu konuda yol gösterecektir.
Hazır web sitesi mi kolay yoksa WordPress mi?
Wordpress’i sadece blog yazıları yayınlamak için kullanacaksanız tabi ki WordPress daha kolay. Ancak kapsamlı bir web sitesi yapacaksanız WordPress hazır web sitesine göre çok daha prodesyoneldir, ama çok karmaşıktır ve hazır web sitesine göre oldukça zordur. Web sitesi macerasına yeni başlayanlar için WordPress asla uygun değildir.
Hazır web sitesinin wordpress'ten üstün yanı nedir?
Hazır web sitesi ile site yapmak WordPress’e kıyasla oldukça kolay olduğu gibi, en önemli üstünlüğü güncelleme probleminin olmayışıdır. Bir wordpress sitesi çok fazla eklenti içerdiği için yapıldıktan sonra uzun süre bakılmazsa güncelleme yapılmadığı için bozulabilir. Ancak Sitenhazır web sitesinde eklenti yoktur, dışarıdan herhangi bir kod eklenmez, ihtiyaç duyulan her şey kendi bünyesinde halledilir, bundan dolayı kolay kolay bozulmaz. Ancak yıllarca hiç bakılmazsa sitenin çökmesi kaçıılmazdır. Çünkü internette olmazsa olmaz kural güncellemedir, sürekli yeni yazılımlar veya versiyonlar ortaya çıkar. Bütün bunlara karşı bir web sitesi belirli zamanlarda güncellenmelidir.